piątek, 25 grudnia 2015

AKTUALIZACJA PIELĘGNACJI WŁOSÓW: GRUDZIEŃ '15

Po dość długiej przerwie od wpisów o tematyce poświęconej urodzie i pielęgnacji, postanowiłam wrócić do comiesięcznych aktualizacji pielęgnacyjnych. Jak wiecie, sporo się u mnie pod tym względem zmieniło, dlatego też, wraz ze zmianą fryzury postanowiłam wprowadzić również kilka zmian na blogu...Po pierwsze - oprócz standardowej notki i fotografii dokumentujących aktualny stan moich herów, postaram się raz w miesiącu dodawać specjalny filmik. Po drugie - spróbuję nieco dokładniej opisywać swoją pielęgnację. Kiedyś aktualizacje ograniczały się do kilku zdań na temat stanu i ewentualnie produktów jakich użyłam, przez co tak naprawdę niczego konkretnego się nie dowiadywałyście/liście. Najwyższy czas to zmienić.

Zacznijmy od najważniejszego czyli drastycznej zmiany w moim wyglądzie. Jeśli regularnie śledzicie moje social media, wiecie, że do ścięcia włosów przymierzałam się od początku ostatnich wakacji. Potrzebowałam zmiany, a chęć nowej fryzury motywowałam całkowitym pozbyciem się włosów farbowanych. Na swoje własne nieszczęście nie zrobiłam tego i pozwoliłam, by fryzjerka wykonała na mojej głowie "zrównanie odrostu z częścią farbowaną", w wyniku którego przefarbowała całą niefarbowaną część. Brzmi zabawnie, nie? Tak czy siak, muszę na nowo zapuszczać naturalki.


Ścięcie włosów było najlepszą "urodową" decyzją, jaką podjęłam w ciągu ostatnich trzech lat. Nie chodzi tu o to, że nie lubiłam swoich długajek - wręcz przeciwnie, były moją chlubą. Przed Świętami zdecydowałam jednak, że oddam je na perukę i tak też zrobiłam. Początkowo nikt nie chciał uwierzyć, że to zrobię - sama do końca nie byłam pewna, czy podejmuję właściwą decyzję, ale teraz, gdybym mogła cofnąć się w czasie - nic by jej nie zmieniło. Świadomość podarowania komuś cząstki siebie, a zwłaszcza tak cennej (no sorry, jestem Włosomaniaczką) jest niezwykle budująca. 

Dopiero teraz widzę ich niesamowitą gęstość i doceniam to, w jaki sposób podkreślają moją twarz. 

Krótkie włosy = tańsza pielęgnacja, a co za tym idzie mogę pozwolić sobie na droższe produkty pielęgnacyjne. Tym razem postawiłam na serię Angel Kevina Murphy. Już nie mogę doczekać się recenzji, to naprawdę dobre kosmetyki. Już teraz mogę zdradzić, że szampon ma obłędny zapach i super skład, natomiast odżywka coraz lepiej spełnia swoje zadanie ochłodzenia koloru. Standardowo godzinę przed każdym myciem wcieram we włosy olejek z pestek arbuza - przy obecnej długości metoda OMO raczej się nie sprawdza, więc olej zmywam przy pomocy szamponu bez wcześniejszego zemulgowania go odżywką.

I co najważniejsze - nie muszę ich stylizować. Co prawda zdarzają się dni, że końcówki wywinąwszy się na zewnątrz, sprawiają mi look ala Willy Wonka, ale nie przejmuję się tym zbytnio, zważywszy na to, że jest zima i przez większość czasu noszę czapkę. Niestety włosy są zbyt krótkie, aby upiąć je w wysoki kucyk, więc czasami pozwalam sobie na 'niski koczek', którego tutorial znajdziecie już wkrótce na moim kanale. 

***
Korzystając z okazji chciałabym życzyć Wam Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Abyście czas, który nam pozostał spędzili w gronie najbliższych, z dala od trosk i zmartwień. Otwórzcie serducha na nowo narodzone dzieciątko. Celebrujcie ten piękny czas chwilą zadumy i refleksji, pozostawiając za sobą wszelkie doczesne problemy. Wesołych.