czwartek, 11 czerwca 2015

Elegancki & stylowy olejek


Regularne stosowanie odpowiednio dobranego olejku, potrafi zdziałać na włosach cuda. Ten cenny półprodukt sprawdzi się doskonale jako substytut odżywki do włosów bez spłukiwania w postaci 3-4 kropelek wtartych w kosmyki w ciągu dnia. O ile kosmetyki ekskluzywne mają cudowne opakowania, o tyle producenci olejków rzadko kiedy docierają do wymagających klientek ceniących sobie estetykę. Przygotowałam dla Ciebie mały tutorial, który sprawi, że  obecność podręcznej ilości olejku w małej buteleczce stanie się nie tylko zdrowym nawykiem, ale i przyjemnością.Na ten pomysł wpadłam stosunkowo niedawno, kiedy mojej mamie skończyło się serum do twarzy. Chciała wyrzucić elegancką buteleczkę z dozownikiem, ale na szczęście w porę ją powstrzymałam. Do czegoś się przecież przyda.

Buteleczki z pipetą doskonale sprawdzają się jako pojemniczek na olejki do włosów. Po pierwsze - są niewielkich gabarytów (zmieszczą się nawet do malutkiej kopertówki), po drugie - wyglądają ładnie, więc jeśli tylko usuniesz zbędne etykiety, przykują uwagę i z całą pewnością wzbudzą ciekawość.
Możesz usunąć opcjonalnie naklejkę z przodu, lub obie - decyzja należy do Ciebie. Ja usunęłam wszystkie etykiety, a resztkę kleju zmyłam przy pomocy wacika i zmywacza do paznokci... Możesz również wygotować butelkę we wrzącej wodzie - pozbędziesz się dzięki temu resztek kosmetyku, a klej będący pozostałością po etykiecie, zniknie natychmiast.Gdy już oczyścisz & wysuszysz buteleczkę i pipetę, przelej swój ulubiony olejek do mniejszej buteleczki.Gotowe!


♡  

Spersonalizowana buteleczka na olejek to doskonała alternatywa dla osób, które nie lubią nosić przy sobie dużej butli z olejkiem, których kupno zdecydowanie bardziej opłaca się niż inwestowanie w mniejsze pojemności.