sobota, 9 listopada 2013

Napisz do Św. Mikołaja!Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nadal (pomimo posiadania osobistej listy upragnionych upominków) nie masz zielonego pojęcia co sprezentować mamie, tacie, babci, dziadkowi… Liczy się gest, myślisz, świąteczna atmosfera, ale w głębi ducha doskonale zdajesz sobie sprawę, że fajnie czasami byłoby trafić z upominkiem i wywołać szczery uśmiech na twarzy ukochanej osoby. Zwłaszcza, że tyle się mówi o nietrafionych prezentach, a ty kolejny rok z rzędu stawiasz na zestaw kosmetyków dla babci i wodę po goleniu dla dziadka. Jeśli zależy Ci na udanym prezencie, spróbuj…

Napisać do Świętego Mikołaja!

Pomysł banalny i chyba najskuteczniejszy ze wszystkich, jakie znam - jedni wykazują się sprytem, podpytują, obserwują, słuchają, żeby wychwycić maleńki cień szansy na upominkowy pomysł. Gorączka świątecznych zakupów dopada niemalże każdego, kto może sobie na to pozwolić. Niczym kocięta we mgle biegamy od świtu do nocy po centrach handlowych, straganach i sklepach, z nadzieją, że naszym oczom ukaże się coś, co spodoba się obdarowanej osobie. Często takie szaleństwo kończy się nietrafionym prezentem.
Ratunkiem z sytuacji może być poproszenie każdego członka rodziny, by choć na chwilę poczuł się jak dziecko i napisał list do Mikołaja - listę rzeczy, których faktycznie potrzebuje, lub których otrzymanie sprawiłoby mu przyjemność. Nie kupuj wszystkiego, wybierz jedną, najbardziej odpowiednią według Ciebie rzecz.

Dzięki temu zaoszczędzisz kolejnych rozmyśleń w przypadku nadchodzących urodzin, imienin, Dnia Matki czy Ojca.
Na list do Mikołaja wpadłam niedawno i nieśmiało zasugerowałam ten pomysł członkom rodziny. Na szczęście przyjęli to z entuzjazmem, dzięki czemu każde z nas dostanie coś, co trafi w nasze gusta. Święta to niezwykły czas, poświęćmy odrobinę uwagi najważniejszym osobom. Wspólne pisanie listów do Św. Mikołaja może naprawdę zbliżyć.