środa, 23 stycznia 2019

REFORMATION - przegląd swetrów #fairtrade


Kompletnie zapomniałam, kiedy ostatni raz pisałam notkę typowo modową, a zważywszy na to, że zima nie odpuszcza, postanowiłam, że wyszukam dla Was ładne sweterki w sklepie... Reformation. Jest to marka, która stawia zrównoważony rozwój na pierwszym miejscu we wszystkich aspektach. Produkują nie tylko dobrej jakości odzież, ale i inwestują w ekologiczną infrastukturę budowlaną w celu zminimalizowania ilości odpadów, czy zużycia wody i środków energetycznych. Zapewniając szkolenia w miejscu pracy i możliwości rozwoju, inwestują również w ludzi, którzy przyczyniają się do prawdziwej rewolucji w świecie mody. 

Materiały wykorzystywane do szycia odzieży REFORMATION są pozyskiwane lokalnie, a działalność dostawców jest dokładnie monitorowana, w celu upewnienia się, że w procesie twórczym, praca wykonawców jest w pełni bezpieczna i sprawiedliwie wynagradzana.

Marka kładzie duży nacisk na lokalną produkcję, starając się pozyskiwać materiały lokalnie i na terenie kraju. Ponad 80% wytwarzania odzieży ma miejsce w Los Angeles, a większość produktów wytwarzana jest w fabryce REFORMATION we współpracy z partnerami produkcji w USA lub za granicą, stosujących się do tych samych zrównoważonych standardów i wykorzystujących tej samej jakości materiały.

Obecnie większość dzianiny pochodzi z USA. Brakująca ilość kupowana jest u zagranicznych dostawców. Dzieje się tak, ponieważ trudno jest znaleźć producentów, którzy byliby w stanie zrobić tkaniny w kraju - sprzęt tkacki do delikatnych tkanin zniknął z terenów USA kilka dekad temu. Celem REFORMATION jest przywrócenie dawnych metod wytwórczych oraz zapomnianej wiedzy. 

Odzież barwiona jest w kontrolowany sposób. Etap barwienia w produkcji tkanin nie tylko zużywa dużo energii i wody, ale także wprowadza tkaninę do chemikaliów występujących w farbach i pigmentach. Zaawansowane technologie umożliwiają recykling wody i ponowne użycie chemikaliów, metody te stosowane są przez REFORMATION.  

Jeśli zależy Ci na świadomej polityce firmy u której kupujesz swoją odzież, REFORMATION należy do perełek wartych odkrycia. 

Postanowiłam przejrzeć aktualną ofertę sklepu i znaleźć fajne elementy odzieży, których uniwersalność świetnie sprawdzi się w budowaniu garderoby kapsułowej. Przy wymianie garderoby na #świadomą (czyli taką, w której pozbywam się niskiej jakości odzieży na rzecz pojedynczych, klasycznych elementów dobrej jakości), zaczęłam od od swetrów, kardiganów i bluz, ponieważ osobiście nie wyobrażam sobie bez nich życia. Zapraszam do oglądania, może coś wpadnie Ci w oko!

(aby przejść do sklepu, kliknij na zdjęcie produktu)

KASZMIROWA ZAŁOGA

Granatowo-biały, kaszmirowy sweter w paski. Chyba nie ma bardziej idealnego elementu garderoby. Kolor granatowy jest elegancki (to ulubiony kolor wielu ważnych osób, w tym arystokracji), ponadczasowy, prezentuje się dobrze w połączeniu z każdym typem urody. Jego niewątpliwą zaletą jest miękkość i uniwersalność. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z jeansami.


Kremowy, luźno-dopasowujący się golf. Osobiście uwielbiam tego typu kroje. Mam chyba trzy bluzki ze swobodnym fasonem (relaxed fitting) i nie zamieniłabym je na żadne inne. Co tu dużo ukrywać, noszenie odzieży, która w żadnym miejscu Cię nie uwiera to czysta przyjemność.


Ściśle przylegający, zapinany na guziki z przodu kardigan z dekoltem w literę "v" i tyłem "b". Wykonany w 70% z poddanego recyklingowi kaszmiru. Jest cudowny!


Gdzieś obiło mi się o uszy, że pompony to trend, bodajże w 2018 roku. Jednakże staram się unikać podążania za chwilowymi hitami, a w wyborze elementów garderoby kieruję się raczej własnym gustem. Biel doskonale rozświetla twarz (nawet zmęczoną zimą) i ożywi każdy zimowy outfit.


Luźny, kaszmirowy golf. Zastąpi kocyk i utuli Cię w ciągu dnia. 


Kolejny, guzikowany kardigan, lecz tym razem beżowy i dekoltem "v". Beżowy w połączeniu z charakterystycznymi guzikami sprawdzi się doskonale w połączeniu z jeansem, bielą, czernią, granatem czy szarością. 


Luźny, dopasowany, prążkowany sweter z dekoltem i pełnym rękawem. Wykonany jest z bardzo przytulnej, etycznej wełny alpaki. Wpada w odcień kości słoniowej, dlatego na szarą, zimową twarz zadziała niczym rozświetlający puder. Sprawia wrażenie oversizowego, ale według mnie jest uroczy.Bluza HUNTER. Wygląda słodko, wygląda wygodnie jak piżama, mimo że to lekko przycięta bluza z dekoltem i długimi rękawami. Osobiście wybrałabym kolor czerwony i zielony.To tylko część asortymentu REFORMATION, jeśli chodzi o swetry. Szerszą ofertę znajdziesz pod tym linkiem. Miłego przeglądania!