piątek, 16 października 2015

Cinematique - aplikacja marzeń

Gdyby kilka lat temu ktoś powiedział mi, że wybujałe wyobrażenia o interaktywnych filmach, które umożliwią mi natychmiastowy zakup rzeczy widzianej na reklamie, mają szansę się urzeczywistnić, prawdopodobnie parsknęłabym śmiechem, z niedowierzaniem kiwając głową.

Telefony wyglądały wówczas jak cegły i do głowy by mi nie przyszło, że zegarek Martina Tajemniczego to prototyp dzisiejszych smart watchów. Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o aplikacji, która skradła moje serce. Słyszeliście o Cinematique?


Dotknij-kup. Tak w skrócie można byłoby określić projekt autorstwa Sarah Slutsky. Jest to pierwsza taka aplikacja na świecie, która umożliwia odkrywanie, zakupy i udostępnianie produktów, które wpadną nam w oko podczas oglądania ulubionych reklam, udostępnionych zarówno w aplikacji jak i na portalu cinematique.com w wysokiej jakości. Co mnie naprawdę urzekło w korzystaniu z tej aplikacji to to, że tego rodzaju zakupy są zupełnie nowym doświadczeniem.

W prawym dolnym rogu ekranu, przy logo portalu, pojawiające się cyferki informują o ilości produktów, które zaznaczyliśmy podczas oglądania. Po kliknięciu na logo, aplikacja odsyła nas do osobistego butiku, w którym znajdziemy wszystkie produkty, jakie zwróciły naszą uwagę w trakcie przeglądania nagrań.

Butik Cinematique to spersonalizowana kolekcja wszystkich rzeczy - od odzieży przez akcesoria i kosmetyki użyte w makijażu, jakie zaznaczyliśmy w trakcie przeglądania reklam proponowanych przez aplikację. Zdążyłam przewertować już wiele ekskluzywnych oraz skierowanych do mniej zamożnych odbiorców filmów i wiem jedno - Cinematique to portal przyszłości.

Dyrektorką wykonawczą marki jest Sarah Slutsky, stylistka, która miała przyjemność współpracować z brytyjską ikoną mody, Emmą Watson (tak, właśnie dzięki Emmie dowiedziałam się o tej fantastycznej inicjatywie). Chociaż dziewczyny współpracują ze sobą od 2013, to pierwszy raz zobaczyliśmy je oficjalnie podczas berlińskiej premiery filmu "Noe: Wybrany Przez Boga", 13 marca 2014 roku. Sarah (mój osobisty stylizacyjny autorytet) postanowiła wykorzystać swoją inwencję twórczą i miłość do mody, kreując rozwiązanie, które nie istniało dotąd na wyświetlaczach dzisiejszych odbiorców. Lubi mówić o sobie changemaker (są to osoby zmieniające świat na lepsze, poświęcające w trakcie drogi na szczyt swoje życie i karierę w imię własnych idei, innowacyjne, lubiące ryzyko).


 

Zespół Cinematique składa się z czterech uzdolnionych kobiet: Kelcey Maguire, Grace Grande-Cassel, Sarah Slutsky i Holly DiJoseph. Autorką powyższej fotografii jest Joanne Pio, znalazłam ją w artykule The Style Line, według którego pierwszym planem Cinematique jest przyciągnięcie uwagi mniej znanych branż modowych i nawiązanie niepowtarzalnego kontaktu z odbiorcami poprzez umożliwienie im namacalny kontakt z produktami, które zwracają ich uwagę.

"Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań jest zakodowane w moim DNA" - mówi Sarah. "Podróżowanie do nowych miejsc i poznawanie ludzi z odmienną historią są dla mnie ważne. Uwielbiam nawiązywać współpracę z markami mającymi pozytywny wpływ na odbiorców. Specyficzny sposób edukacji widzów i połączenie mojej pasji do mody ze zmienianiem świadomości ludzi to dla mnie niezwykle istotna rzecz... Kocham też jeździć na rowerze, swojego króliczka Florence i lody włoskie."


"Ten projekt łączy swoją prostotą całe pokolenia. W końcu dotykanie rzeczy, które nas fascynują to reakcja zarówno 3-letniego dziecka jak i stulatka. Mobilizuje do kreatywnego myślenia na wiele sposobów, jednocześnie stwarzając twórcom kolekcji możliwość przekazania wszystkich informacji i niewidocznych na co dzień aspektów takich jak sam proces jej tworzenia."


Zainteresowanych social mediami Cinematique
serdecznie zapraszam na ich Facebook, Twitter & IG

źródło fotografii: thestyleline.com
źródło nagrania: dewmagazine.com
źródło informacji: cinematique.com