poniedziałek, 25 maja 2015

Pokazy m̶̷o̶̷d̶̷y̶̷ fryzur


Kiedy mówię pokaz mody – myślisz: suknie, kreacje, projektanci, modelki. Te pierwsze skojarzenia są jak najbardziej właściwe, jednak na sam spektakl, jakim jest końcowy efekt widoczny w trakcie pokazu składa się mnóstwo aspektów. W dużym uproszczeniu – od projektantów i ich pomysłów, poprzez scenarzystów, kompozytorów muzyki, wizażystów, przez fryzjerów, management modelek i na samych modelkach kończąc. Pomimo ekstrawagancji wielu projektantów, nikt nie wyobraża sobie modelki kroczącej po wybiegu w 100% saute (bez makijażu), albo fryzurze, w której dopiero co przyszła na backstage. 

Jednym z najważniejszych elementów udanego pokazu jest przemyślana, często zaprojektowana przez sławnych i cenionych fryzjerów – fryzura, o czym pisałam między innymi tutaj. Z dzisiejszym wpisem, wprowadzam na HR nową serię „Pokazy mody fryzur”,  w której co jakiś czas będę publikować inspirujące uczesania prosto z pokazów mody i zza kulis wybiegów. 

Wiosna 2012:

Versace

Jesień 2012:
Pamiętacie wpis o wojowniczych warkoczykach? Stały się modne niedługo po tym, kiedy serial Wikingowie osiągnął apogeum popularności w Polsce. Co ciekawe, trendy fryzur są przepowiadane znacznie wcześniej, ponieważ fotki, które widzicie powyżej zostały wykonane w trakcie pokazów jesienią 2012 roku.

Wiosna 2014
To wszystko na dzisiaj. Mam cichą nadzieję, że dzisiejszy wpis pozwoli wam nieco inaczej spojrzeć na pokazy mody i prezentowane na nich fryzury. Fantazyjne uczesania pojawiają się zazwyczaj na pokazach haute couture, na których najbardziej prestiżowe domy mody prezentują „wysokie krawiectwo”, czyli ubrania szyte na miarę w pojedynczych egzemplarzach. Która z fryzur spodobała wam się najbardziej, a która najmniej?